![]() |
| Forrás: Wikimedia commons |
Először mobiltelefonra készült a játék, ami stilizált, dühös, szárny nélküli madárakról kapta a nevét. Jogosan dühösek, hiszen a zöld disznók ellpoták a tojásaikat. Ezért hát csúzliból kilövik magukat, hogy megtámadják őket.
Ez a harmadik legsikeresebb játék a Tetris és a Pac man után. Népszerűsége miatt egyre több platformon megjelent, konzolokon, és számítógépen is. Nagyon sok változata van, malacokat kell kilőni, vagy ketrecből madarakat kiszabadítani. A játék előrehaladtával egyre több különleges képességű madár jelenik meg. Van, amelyik begyorsul, van amelyik bombát lő ki. A népszerűséget meglovagolva plüssjátékok is kaphatók már, kulcstartók stb.
Egy diák, Mohamed Raoof kíváncsi volt, hogy milyenek ezek a madarak a valóságban, illetve a tervezők valódi madarakról mintázták-e a karaktereket. Talált hasonló madarakat, és egy kicsit kidekorálta őket.
Nézd meg a képeket!
A nemrégiben bemutatott és méltán népszerű Rió című film Angry Birds változatával játszhattok
ezen a linken. A Kattints ide a játék indításához linkre kattintva indul a játék! Jó csúzlizást!
Ha még több érdekel a témában, nézegesd a http://angrybirds.hu/ oldalt is!
Kaposi Ildikó
